Зріджений газ набирає популярність в Україні

0
162

Великі мережі АЗС нарощують продажі автомобільного газу. За даними «Консалтингової групи А-95», в Серпень 2015 року реалізація скрапленого газу в Україні за готівковий розрахунок виросла на 30% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Аналітики паливного ринку констатували суттєве збільшення продажів зрідженого газу (ЗВГ) у великих мережах. Найбільший приріст відзначений в мережі SOCAR – до 1 тис. тонн ЗВГ, що перевищує показник серпня минулого року в 3.5 рази. Також збільшилися продажі газу в мережах ОККО і WOG – до 6.8 тис. тонн і 4 тис. тонн відповідно, повідомляє OilNews.

Наростили продажі газу і в консолідованій мережі групи «Приват» (бренди «Укрнафта», «Укртатнафта», «Авіас», ANP), яка реалізувала за готівковий розрахунок в останній місяць літа більш 11.8 тис. тонн ЗВГ, що на 17% більше аналогічного періоду 2014 року. При цьому роздрібна мережа «Привату» вже кілька місяців реалізує більше 10 тис. тонн газу на місяць.

Мережа моноблоків «Барс 2000» реалізувала в Серпень 2015 року на 68% більше газу, ніж в останній місяць літа 2014 року, наростивши обсяги продажів до 552 тонн або 0.4 тонн на 1 АГЗП на добу. Втім, учасники ринку припускають, що дані звітності компанії занижені через великого обсягу продажів без видачі касових чеків.

Експерти також відзначили скорочення реалізації газу в дрібних мережах. Наприклад, у мережі Marshal – лише 422 тонни на 70 заправних станцій мережі. У той же у великих мереж готівкова реалізація скоротилася тільки у «БРСМ-Нафти». На думку аналітиків, зниження продажів пов’язане із заниженням обсягів у звітності, оскільки поставки імпортного ЗВГ компанія збільшує, а в опті БРСМ газом не торгує. Так, у серпні компанія закупила 7.4 тис. Тонн імпортного палива а готівкова реалізація склала 6.3 тис. Тонн.

Читайте також:   Погані дороги? Проголосуй під петицією до президента!

Джерело: OilNews

Напишіть відгук