Звідки везти б / у автомобіль? Порівняння цін в Україні, Німеччині та Росії

0
358

Останні дні не припиняються дебати, чи стануть доступнішими автомобілі після зниження акцизів на старі машини і звідки їх вигідніше везти. Замість тисячі слів пропонуємо подивитися таблицю, в якій зібрали середні ціни на машини, дозволені до в Україну. Нагадаємо, в нашу країну впускають тільки автомобілі, що відповідають нормам Євро 5 (тобто з кінця 2009 року випуску).

В таблиці порівняли середню вартість машин, бувають автомобілі і дешевше, але вони в поганому технічному стані. Поточну ціну авто в Україні брали з сайту avtobazar.ua. Теоретичну вартість машини, якщо ухвалять у другому читанні законопроект №3251, перевіряли на митному калькуляторі autocentre.ua. Німецькі ціни дізнатися також не складно, варто зайти на ресурс mobile.de. Вартість російських б/в машин порівнювали з сайтом auto.ru.

Виходячи з даного аналізу, найбільше від зниження акцизів виграють … самі депутати. Адже після зниження акцизів найістотніше впадуть ціни на преміум-автомобілі – Mercedes-Benz S-класу, BMW X6, Toyota Land Cruiser 200. Різниця між теперішньою вартістю цих автомобілів, які можуть собі дозволити аж ніяк не бідні люди, і ціною після зниження акцизів, становить 5-11 тисяч євро.

Звичайно, в разі зниження акцизів подешевшають і більш доступні автомобілі. Замість нинішніх 7-10 тисяч євро найбільш популярні в Європі легковика В-С-класів будуть коштувати у нас 5-6 тисяч євро. Але якщо перевести ці ціни в гривні, то вийде 150-180 тисяч гривень. На рівні нових легковиків українського виробництва, але ніяк не менше. Тобто про зовсім вже дешевих автомобілях за 2-3 тисячі євро (або 60-90 тисяч гривень) можна все-таки не мріяти.
Друга група – автомобілі D-E-класів і компактні кросовери. На них ціни з нинішніх 14-16 тисяч євро можуть впасти до 9-14. Істотно, але не критично. Все-таки 10 тисяч євро – це близько 300 тисяч гривень.

Читайте також:   Виробник пилососів випустить електромобіль

Таким чином, зниження акцизів на старі автомобілі може знизити ціни на популярні автомобілі віком 5-6 років або молодше. Причому чим дорожче і чим більше у нього обсяг двигуна, тим більше він подешевшає.

Що стосується країни-донора старих автомобілів, то в більшості випадків в Німеччині можна знайти дешевшу машину, ніж в Росії. Або ціни рівні. Тобто тут буде діяти принцип – жителі західних областей будуть за машинами їздити в Європу, жителі східних – до Росії. Але в даному випадку порівнювали ціни тільки на ті моделі, які не випускаються в Росії повномасштабно.

Джерело: Автоцентр

Напишіть відгук